IX edycja Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego „Mistrz Recyklingu i Przyjaciele”

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
29 grudnia 2022

Fundacja Chlorofil zaprasza do udziału w IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego „Mistrz Recyklingu i Przyjaciele” skierowanego do uczniów klas 4-8 szkół podstawowych.

Zadanie konkursowe polega na zaprojektowaniu postaci w nowym uniwersum recyklingu. Bohaterem może być każda postać, która została stworzona z dowolnego przedmiotu ze świata odpadów: starego tostera, butelki po soku, laptopa, zabawki na baterie, etc. Oprócz projektu swojego bohatera, należy go również dokładnie opisać: jakie są jego główne cechy, jego słabe i mocne strony oraz najważniejsze umiejętności!

W tym roku organizatorzy konkursu „Mistrz Recyklingu i Przyjaciele” wyszli również z nową inicjatywą: zgłoszone placówki mogą zorganizować zbiórkę elektroodpadów. Każda placówka, która zorganizuje taką jednodniową zbiórkę odpadów, nagrodzona będzie realizacją łąki kwietnej dla dzikich zapylaczy.

Zgłoszenia projektów (wykonanych przez zespoły, składających się z co najmniej 2 osób) przyjmowane są do 15 stycznia 2023 roku. Regulamin konkursu oraz przykłady opisów bohaterów dostępne są na stronie: https://chlorofil.com.pl/ix-edycja-ogolnopolskiego-konkursu-ekologicznego-mistrz-recyklingu-i-przyjaciele/.

Konkurs otrzymał patronat honorowy Ministra Edukacji i Nauki.

Pliki do pobrania

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację: Kuratorium Oświaty w Lublinie
Data utworzenia: 2022-12-29 12:36:18
Data publikacji: 2022-12-29 12:37:04
Osoba sporządzająca dokument: Brewczak Agnieszka
Osoba wprowadzająca dokument: Brewczak Agnieszka
Liczba odwiedzin: 1563