Program edukacyjny Be.Net – wiedza z zakresu bezpieczeństwa w sieci i kompetencji przyszłości

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
20 grudnia 2022

Fundacja Digital University zaprasza do udziału w programie edukacyjnym Be.Net skierowanym do uczniów i nauczycieli szkół podstawowych i ponadpodstawowych, w którym mogą poszerzyć wiedzę o nowych technologiach, kompetencjach cyfrowych i bezpieczeństwie w sieci. Dla nauczycieli przygotowano webinary z ekspertami i materiały dydaktyczne do prowadzenia lekcji, a dla uczniów quiz wiedzy o bezpieczeństwie w Internecie.

Be Net to ogólnopolski program edukacyjny skierowany do nauczycieli szkół podstawowych i ponadpodstawowych z całej Polski, którzy w ramach swojej pracy z uczniami chcą poruszać tematy związane z nowymi technologiami, przyszłością i bezpieczeństwem w Internecie. W każdym roku program poświęcony jest innemu zagadnieniu, dzięki czemu daje możliwość pokazania w pełni zmian technologicznych jakie zachodzą we współczesnym świecie i wyzwań jakie się z nimi wiążą. Autorzy programu współpracują z wybitnymi ekspertami, praktykami, przedstawicielami sektora technologicznego i kadrą naukową.

W programie na rok szkolny 2022/2023 zostaną poruszone takie tematy jak: metaversum – świat w świecie, cyberprzemoc, kradzież danych – pishing, gamming i wykorzystanie gier w edukacji, a także dezinformacja, fake news czy bezpieczeństwo finansowe w seici.

Partnerzy projektu: Tesco, Blik, Uniwersytet Dzieci i Demagog.

Szczegółowe informacje o programie: http://fundacja.digitaluniversity.pl/be-net/

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację: Kuratorium Oświaty w Lublinie
Data utworzenia: 2022-12-20 09:50:10
Data publikacji: 2022-12-20 09:50:26
Osoba sporządzająca dokument: Brewczak Agnieszka
Osoba wprowadzająca dokument: Brewczak Agnieszka
Liczba odwiedzin: 1523