VIII edycja programu edukacyjnego „Finansoaktywni”

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
02 grudnia 2022

Wystartowała 8 edycja programu edukacyjnego Finanfoaktywni” organizowanego przez Ministerstwo Finansów. Tegoroczna misja programu brzmi: Budżet. Plan do działania!” i odbywa się pod honorowym patronatem Ministra Edukacji i Nauki.

Program skierowany jest zarówno do nauczycieli, jak i do uczniów klas 5, 6, 7 i 8 szkół podstawowych z całej Polski. Uczniowie dowiedzą się, jakie korzyści przynosi odpowiedzialne planowanie wydatków, skąd biorą się finanse państwa oraz jak wspierać swoją lokalną społeczność poprzez korzystanie z budżetu obywatelskiego. Przeanalizują uchwałę budżetową swojej gminy i przekonają się, że wpływy z podatków trafiają także do ich miast i wsi. A wszystko to na bazie atrakcyjnych, angażujących i bezpłatnych materiałów edukacyjnych, przygotowanych dla nauczyciel przez specjalistów.


Program „Finansoaktywni” rozpoczął się 24 listopada br. Aby wziąć w nim udział, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie https://finansoaktywni.pl/. Do każdej szkoły zostanie dostarczony zestaw bezpłatnych materiałów edukacyjnych, który zawiera: scenariusz lekcji dla nauczyciela, karty pracy dla uczniów, prezentację, materiały video, plakat edukacyjny i kartę konkursową.

Ministerstwo Finansów zachęca również do udziału w konkursie nawiązującym do tematu tegorocznej edycji. Zadanie konkursowe polega na przygotowaniu przez max. 3-osobowe zespoły propozycji projektu do budżetu obywatelskiego o wartości do 150 tys. zł, który mógłby zostać zrealizowany w ich najbliższym sąsiedztwie. Częścią zadania jest też promocja projektu - poprzez przygotowanie plakatu i artykułu do gazetki szkolnej.

Prace konkursowe można zgłaszać do 8 maja 2023 roku przez formularz na stronie https://finansoaktywni.pl/.

Autorzy dziesięciu najciekawszych pomysłów wezmą udział w dwudniowej wycieczce do Warszawy. Otrzymają też nagrody: głośniki bezprzewodowe oraz smart bandy. Na nauczycieli, opiekunów zwycięskich zespołów, czekają czytniki e-booków.

Szczegółowe informacje dotyczące rejestracji do programu i konkursu, a także regulamin dostępne są na stronie www
https://finansoaktywni.pl/.
 

Pliki do pobrania

Galeria

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację: Kuratorium Oświaty w Lublinie
Data utworzenia: 2022-12-02 09:48:35
Data publikacji: 2022-12-02 09:49:16
Osoba sporządzająca dokument: Brewczak Agnieszka
Osoba wprowadzająca dokument: Brewczak Agnieszka
Liczba odwiedzin: 1251