Zaproszenie do udziału w projekcie "Lubelscy Liderzy Edukacji Włączającej"

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
18 listopada 2022

Szanowni Państwo Dyrektorzy i Nauczyciele
przedszkoli, szkół podstawowych i ponadpodstawowych,

Kuratorium Oświaty w Lublinie wspólnie z Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli zapraszają do bezpłatnego udziału w projekcie „Lubelscy Liderzy Edukacji Włączającej”. Celem projektu jest przygotowanie Państwa Dyrektorów oraz Nauczycieli do realizacji zadań stawianych przed kadrami edukacji włączającej, związanych z zapewnieniem wszystkim uczniom wysokiej jakości kształcenia.

Cykl szkoleń i doradztwa dla kadry edukacji włączającej z województwa lubelskiego będzie prowadzony w oparciu o programy szkoleniowo-doradcze opracowane w ramach projektu pozakonkursowego Ośrodka Rozwoju Edukacji “Uczeń ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi - opracowanie modelu szkolenia i doradztwa”.

1/3 uczniów wykazuje indywidualne potrzeby edukacyjne wynikające m.in. z wybitnych zdolności, niepełnosprawności czy trudności w uczeniu się lub zachowaniu. Z tego powodu często są wyłączani z grupy. W edukacji włączającej każde dziecko jest ważne i ma prawo do nauki w szkole. Temu służą zmiany wprowadzone przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Ten model sprawdza się w krajach Unii Europejskiej, a także w wielu przedszkolach i szkołach w Polsce.

Serdecznie zachęcamy Państwa do uczestnictwa w projekcie. Wspólnie zadbajmy o to, by województwo lubelskie było liderem w urzeczywistnianiu jakości edukacji włączającej!
Szczegóły na stronie projektu  https://llew.lscdn.pl
Formularz/zgłoszenie  https://llew.lscdn.pl/zgloszenia

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację: Kuratorium Oświaty w Lublinie
Data utworzenia: 2022-11-18 12:59:29
Data publikacji: 2022-11-18 13:00:15
Osoba sporządzająca dokument: Sępoch Aleksandra
Osoba wprowadzająca dokument: Sępoch Aleksandra
Liczba odwiedzin: 1863