Materiały edukacyjne dla nauczycieli i uczniów oraz webinar „Zdrowe dzieciaki to my!”

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
18 listopada 2022

Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego PZH - Państwowy Instytut Badawczy przygotował materiały edukacyjne dla nauczycieli i uczniów oraz webinar „Zdrowe dzieciaki to my!”, który stanowi odpowiedź na problemy zdrowotne dzieci wynikające z długotrwałego okresu nauki zdalnej oraz potrzeby nauczania wczesnoszkolnego w tym zakresie.

Materiał został opracowany przez ekspertów Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego PZH – PIB i wydany przez Ministerstwo Zdrowia we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki. Celem opracowania materiałów jest pokazanie, jak w prosty i atrakcyjny sposób przeprowadzać z uczniami lekcje dotyczące edukacji żywieniowej i elementów zdrowego stylu życia.

„Zdrowe dzieciaki to my!” to materiały, dla uczniów klas 1-3 szkół podstawowych, w postaci scenariuszy lekcji dla nauczycieli oraz bogato ilustrowanych materiałów edukacyjnych i kart pracy dla uczniów. Materiały powstały pod patronatem Ministerstwa Edukacji i Nauki. Dostępne są w formie online, do pobrania ze strony: : https://ncez.pzh.gov.pl/zywienie-w-placowkach/zdrowe-dzieciaki-to-my-efektywne-narzedzie-edukacji-prozdrowotnej-w-szkole/

Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego PZH jednocześnie zaprasza nauczycieli do wzięcia udziału w webinarze na temat problematyki żywienia dzieci w szkole połączonego z promocją materiału „Zdrowe dzieciaki to my!”, który odbędzie się 23 listopada 2022 r. w formie spotkania online.

Szczegółowe informacje dotyczące webinaru.

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację: Kuratorium Oświaty w Lublinie
Data utworzenia: 2022-11-18 10:47:34
Data publikacji: 2022-11-18 10:47:49
Osoba sporządzająca dokument: Brewczak Agnieszka
Osoba wprowadzająca dokument: Brewczak Agnieszka
Liczba odwiedzin: 2057