Jesteś tutaj: Strona główna / Szkoła i organ prowadzący / artykuł

Program edukacyjny „Aktywni Błękitni – szkoła przyjazna wodzie” – II edycja

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
03 października 2022

Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie wraz z partnerami (policja, straż pożarna, ratownictwo medyczne) zaprasza dyrektorów i nauczycieli szkół podstawowych do uczestnictwa w programie Aktywni Błękitni – szkoła przyjazna wodzie – II  edycja.

Aktywni Błękitni to ogólnopolski, szeroko zakrojony projekt edukacyjny dla szkół podstawowych realizowany pod patronatem Ministerstwa Infrastruktury, Ministerstwa Edukacji i Nauki, Ministerstwa Klimatu i Środowiska oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki. Misją programu jest promowanie wiedzy o zrównoważonej gospodarce wodnej, szczególnie w zakresie ochrony środowiska, ochrony przeciwpowodziowej i zapobieganiu skutkom suszy, a także dbałości o wodę i znajomości zasad bezpiecznego korzystania z rekreacji wodnej. Celem programu jest wykształcenie wśród dzieci i młodzieży poprawnych nawyków i postaw, które wraz z otrzymaną wiedzą, w przyszłości będą mogły wykorzystywać i przekazywać dalej przyczyniając się do ochrony środowiska.

Organizator – PGW Wody Polskie zapewnia materiały edukacyjne oraz zakłada możliwość wykorzystania infrastruktury hydrotechnicznej w terenowych zajęciach edukacyjnych, a także pokazów z zakresu ratownictwa wodnego i udzielania pierwszej pomocy.

Udział w programie jest bezpłatny.

Nabór do II edycji programu prowadzony jest do końca października 2022 r. Zgłoszenie należy potwierdzić w formularzu - załącznik Karta Zgłoszenia. Program będzie realizowany od 01.11.2022 r. do 30.06.2023 r.

Szczegółowe informacje, regulamin programu oraz materiały edukacyjne, w tym dokumenty wymagane w procesie zgłaszania do udziału w programie, znajdują się na stronie internetowej: https://lublin.wody.gov.pl/nasze-dzialania/aktywni-blekitni

Dodatkowo zapraszamy do kontaktu z koordynatorem programu pod numerem telefonu: 532 032 240, (81) 531 03 06 oraz adresem email: beata.szczepanik@wody.gov.pl

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację: Kuratorium Oświaty w Lublinie
Data utworzenia: 2022-10-03 11:41:28
Data publikacji: 2022-10-03 11:41:44
Osoba sporządzająca dokument: Brewczak Agnieszka
Osoba wprowadzająca dokument: Brewczak Agnieszka
Liczba odwiedzin: 1105