Lubelska Biegowa Triada Pamięci już w sobotę 10 września

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
08 sierpnia 2022

Przed nami 7.Mila Pamięci Ofiar Komunizmu bieg z cyklu Lubelska Biegowa Triada Pamięci. Wydarzenie upamiętnia ofiary komunizmu na świecie w tym znanych i nieznanych bohaterów podziemia antykomunistycznego, którzy oddali swoje życie dla Ojczyzny.

Triada Pamięci to cykl biegowy dla młodzieży, dzieci w wieku od klasy 5 szkoły podstawowej, a także rodziców i nauczycieli. Organizator w bezpłatnym pakiecie startowym przygotował: zapisy elektroniczne, profesjonalny pomiar czasu, medal ukończenia biegu, nagrody dla zwycięzców i nagrody specjalne losowane podczas ceremonii zwycięzców.

Bieg rozpocznie się o godz. 8:30 uroczystą zbiórką przy muszli koncertowej Ogrodu Saskiego w Lublinie. Od godz. 9:00 w odstępach 30 minutowych na trasę biegu wyruszą trzy grupy biegaczy. Dystans 1609 metrów nie jest najdłuższy, ale wymaga przygotowania.

Realizowane w ramach programu Samorządu Województwa Lubelskiego „Warto być Polakiem” wydarzenie, zostało objęte honorowym patronatem Wojewody Lubelskiego, Marszałka Województwa Lubelskiego, Prezydenta Miasta Lublin. Współorganizatorem Lubelskiej Biegowej Triady Pamięci jest Lubelski Oddział IPN i Kuratorium Oświaty w Lublinie.

Więcej informacji i zapisy na stronie: https://www.solidarnosc.org.pl/lublin/; http://solidarnoscrodzin.pl/

Pliki do pobrania

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację: Kuratorium Oświaty w Lublinie
Data utworzenia: 2022-08-08 11:21:35
Data publikacji: 2022-08-08 11:27:10
Osoba sporządzająca dokument: Brewczak Agnieszka
Osoba wprowadzająca dokument: Brewczak Agnieszka
Liczba odwiedzin: 733