Podziękowania od kurator Obwodu Zakarpackiego

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
18 maja 2022

Przez wojnę za naszą wschodnią granicą wiele ukraińskich dzieci znalazło schronienie i możliwość kontynuowania kształcenia w naszych szkołach. Różne środowiska, w tym edukacyjne, wspierały również tych, którzy na Ukrainie pozostali i kontynuowali działalność w trudnych i niebezpiecznych warunkach.

Kuratorium Oświaty w Lublinie również włączyło się w pomoc dla rejonu użhorodzkiego w związku z zainicjowaną w 2021 roku współpracą, m. in. z kuratorium oświaty. 4 marca 2022 roku z inicjatywy Lubelskiego Kuratora Oświaty trzy busy z darami wyruszyły z Lublina przez Słowację i zostały przekazane p. Marii Sigetij, kurator oświaty Obwodu Zakarpackiego. W zbiórkę zaangażowali się pracownicy KO w Lublinie, społeczności szkolne, instytucje oświatowe, podmioty gospodarcze i liczna grupa życzliwych osób wspierających to przedsięwzięcie organizacyjnie i finansowo, m. in.: p. Marek Błaszczak - dyrektor oraz społeczność Szkoły Podstawowej nr 58 w Lublinie, p. Anna Wawruch-Lis - dyrektor oraz społeczność Zespołu Szkół Transportowo-Komunikacyjnych w Lublinie, prof. dr hab. Mirosław J. Jarosz - Rektor oraz społeczność Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji w Lublinie, p. Zdzisław Antoń - Starosta Lubelski, p. Bożena Pajduszewska - dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Lublinie z siedzibą w Bełżycach, p. Tomasz Nastaj, p. Daniel Jeleniewski oraz kierownictwo i pracownicy aptek Gemini i Salutis.

Jeszcze raz serdecznie Im wszystkim dziękuję za wielkie serce i dobrą wolę, za otwartość na współpracę, a przede wszystkim - za ogromne zrozumienie i bezinteresowną pomoc. Do moich podziękowań dołączam list, który otrzymałam od p. kurator Sigetij; te miłe słowa są skierowane do wszystkich Szanownych Darczyńców.

Teresa Misiuk
Lubelski Kurator Oświaty

 

Pliki do pobrania

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację: Kuratorium Oświaty w Lublinie
Data utworzenia: 2022-05-18 13:53:33
Data publikacji: 2022-05-18 13:57:41
Osoba sporządzająca dokument: Misiak Jolanta
Osoba wprowadzająca dokument: Misiak Jolanta
Liczba odwiedzin: 603