Jesteś tutaj: Strona główna / Nadzór / Wspomaganie / artykuł

Konferencja "Wsparcie szkół w działaniach wychowawczych w obliczu kryzysowych wydarzeń na świecie i w Polsce"

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
29 kwietnia 2022

W dniu 26 kwietnia odbyła się ogólnopolska konferencja online pt.: Wsparcie szkół w działaniach wychowawczych w obliczu kryzysowych wydarzeń na świecie i w Polsce. W ramach konferencji przedstawione zostały m.in. wyniki badań Instytutu Profilaktyki Zintegrowanej (IPZIN) wśród ponad 35 000 uczniów, rodziców i nauczycieli z roku szkolnego 2021/2022, w tym najnowsze wyniki badań prowadzonych w szkołach w marcu-kwietniu 2022.
Przedstawiono też konkretne narzędzia wychowawcze i profilaktyczne dostosowane do potrzeb związanych ze wzmacnianiem kondycji psychicznej uczniów w okresie naznaczonym wojną i przybyciem fali uchodźców. Wśród omówionych narzędzi znajduje się nieodpłatna aplikacja umożliwiająca szkołom dołączenie do "Szkolnej inicjatywy profilaktycznej Nawigacja w każdą pogodę". Dzięki tej aplikacji szkoła może samodzielnie przeprowadzić badania diagnozujące sytuację własnego środowiska szkolnego otrzymując prezentację z wynikami w ciągu 24 godzin od zakończenia badań. Aplikacja zawiera szereg inspiracji oraz gotowych scenariuszy zajęć dla młodzieży i warsztatów dla rodziców. Zostały one dostosowane do aktualnych wyzwań wynikających z wojny i przybycia fali uchodźców. Do aplikacji zarejestrowało się już ponad 1000 szkół.
W trakcie konferencji doświadczeniami działań wspierających kondycję psychiczną uczniów dzielili się m.in. Śląski Kurator Oświaty, pani Urszula Bauer oraz Lubelski Kurator Oświaty, pani Teresa Misiuk.

W konferencji wzięło udział na żywo ponad 1400 uczestników, a jej przydatność została bardzo wysoko oceniona w ankiecie końcowej.

Konferencję zorganizował IPZIN we współpracy z MEiN w ramach programu Społeczna odpowiedzialność nauki Ministra Edukacji i Nauki.

Zapraszamy do wysłuchania nagrania z konferencji pod poniższym linkiem:
https://ipzin.org/nagranie-z-konferencji-wsparcie-szkol-w-dzialaniach-wychowawczych-w-obliczu-kryzysowych-wydarzen-na-swiecie-i-w-polsce/

W opisie pod nagraniem można znaleźć transmisję podzieloną na kolejne wykłady i prezentacje.

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację: Kuratorium Oświaty w Lublinie
Data utworzenia: 2022-04-29 06:59:34
Data publikacji: 2022-04-29 07:00:13
Osoba sporządzająca dokument: Sępoch Aleksandra
Osoba wprowadzająca dokument: Sępoch Aleksandra
Liczba odwiedzin: 3039

Rozwiń Historia zmian

Data i godzina zmianyOsoba zmieniającaOpis zmianyPoprzednia wersja
2022-05-06 09:08:06Sępoch AleksandraModyfikacja treściPoprzednia wersja