Chatbot informacyjny – pomoc w języku polskim i ukraińskim

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
31 marca 2022

Jesteś rodzicem z Ukrainy i chcesz uzyskać informację o zapisie dziecka do szkoły? Zależy ci na kontynuowaniu studiów lub kariery naukowej w Polsce? Skorzystaj z narzędzia przygotowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Chatbot informacyjny jest dostępny na profilu MEiN na portalu Facebook.

Chatbot informacyjny

Chatbot został przygotowany we współpracy z GovTech Polska w ramach inicjatywy #SzkołaDlaWas. Narzędzie pozwala uzyskać informacje związane z zapisem dziecka do szkoły, przyjęciem na studia, pomocą materialną dla studentów czy podejmowaniem pracy w polskich uczelniach lub instytutach naukowych. Powstało z myślą o ukraińskich rodzicach, uczniach, studentach i pracownikach naukowych, którzy zostali zmuszeni do opuszczenia swojego kraju w wyniku eskalacji konfliktu zbrojnego.

Rozmowa z chatbotem także w języku ukraińskim

Chatbot to narzędzie, które umożliwia uzyskanie niezbędnych informacji także w języku ukraińskim. Jest ono intuicyjne i łatwe w obsłudze. Chatbot nie tylko udziela najważniejszych informacji, ale za pośrednictwem udostępnionych linków pozwala na przekierowanie użytkowników na strony internetowe z informacjami dla obywateli Ukrainy.

 

Źródło: https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/chatbot-informacyjny--pomoc-w-jezyku-polskim-i-ukrainskim

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację: Kuratorium Oświaty w Lublinie
Data utworzenia: 2022-03-31 07:46:26
Data publikacji: 2022-03-31 07:47:14
Osoba sporządzająca dokument: Brewczak Agnieszka
Osoba wprowadzająca dokument: Brewczak Agnieszka
Liczba odwiedzin: 2667