Obchody Dnia Edukacji Narodowej w Biłgoraju z udziałem Ministra Edukacji i Nauki.

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
22 października 2021

21 października 2021 r. w Biłgoraju odbyła się regionalna uroczystość wręczenia odznaczeń i nagród wyróżniającym się pracownikom oświaty zatrudnionym w szkołach i placówkach objętych nadzorem Delegatury w Zamościu. Uroczystość połączono z oddaniem do użytku zmodernizowanej hali sportowej przy Zespole Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju. Wyjątkowym gościem wydarzenia był Minister Edukacji i Nauki prof. Przemysław Czarnek, który dziękując nauczycielom za ich pracę i szczególne zaangażowanie w organizację nauki zdalnej wymuszonej pandemią, podkreślił w swoim wystąpieniu konieczność wprowadzenia systemowych zmian w statusie zawodowym nauczycieli i wskazał główne kierunki planowych w tym zakresie rozwiązań.

Minister Czarnek wyraził też swoje uznanie dla Starosty Biłgorajskiego i dyrektora Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju za szczególną dbałość o rozwój bazy sportowej (tak ważnej w okresie popandemicznym), której efektem jest umożliwienie młodzieży aktywności sportowej w nowoczesnym, wielofunkcyjnym, estetycznym obiekcie.

Na ręce dyrektora szkoły – p. Stanisława Sitarza Minister Edukacji i Nauki przekazał dyplom uznania i album historyczny – „Laur niepodległości”.

O wyjątkowości zawodu nauczyciela mówili w swoich wystąpieniach pozostali goście uroczystości: p. Beata Strzałka, poseł na Sejm RP (która odczytała również list gratulacyjny od Wicepremiera prof. Piotra Glińskiego), p. Tomasz Zieliński, poseł na Sejm RP, Wiceprzewodniczący Sejmowej Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży, p. Bolesław Gzik, Wicewojewoda Lubelski.

Szczególne gratulacje i podziękowania pod adresem nauczycieli skierowali też organizatorzy uroczystości – Lubelski Kurator Oświaty p. Teresa Misiuk i Starosta Biłgorajski p. Andrzej Szarlip.

Podczas głównej części spotkania, blisko 100 nauczycieli i pracowników niepedagogicznych ze szkół i placówek powiatu biłgorajskiego, hrubieszowskiego, tomaszowskiego, zamojskiego i m. Zamość odebrało z rąk Ministra Edukacji i Nauki prof. Przemysława Czarnka, Wicewojewody Lubelskiego p. Bolesława Gzika i Lubelskiego Kuratora Oświaty p. Teresy Misiuk przyznane przez Prezydenta RP Krzyże Zasługi i Medale za Długoletnią Służbę, Medale Komisji Edukacji Narodowej, Nagrody Ministra Edukacji i Nauki oraz Nagrody Lubelskiego Kuratora Oświaty.

Starosta Biłgorajski Andrzej Szarlip, w towarzystwie Wiceprzewodniczącego Sejmowej Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży posła na Sejm RP Tomasza Zielińskiego, uhonorował 22 nauczycieli szkół i placówek prowadzonych przez Powiat Biłgorajski Nagrodą Starosty Biłgorajskiego.

W imieniu wszystkich nagrodzonych, słowa podziękowania i kwiaty na ręce prof. Przemysława Czarnka i p. Teresy Misiuk złożyli: p. Beata Ulanowska nauczyciel Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju i p. Jerzy Szozda wicedyrektor Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju.

O wyjątkowym charakterze uroczystości zdecydowała też zaprezentowana przez młodzież biłgorajskiej „Budowlanki” część artystyczna, niezwykły występ zespołu „Diversum” z MDK w Biłgoraju oraz „uczta kulinarna” przygotowana przez uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju.

 

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację: Kuratorium Oświaty w Lublinie
Data utworzenia: 2021-10-22 10:29:46
Data publikacji: 2021-10-22 11:36:30
Osoba sporządzająca dokument: Pawelec Marta
Osoba wprowadzająca dokument: Pawelec Marta
Liczba odwiedzin: 2669

Rozwiń Historia zmian

Data i godzina zmianyOsoba zmieniającaOpis zmianyPoprzednia wersja
2021-10-22 15:28:28Pawelec MartaModyfikacja treściPoprzednia wersja
2021-10-22 15:24:43Pawelec MartaModyfikacja treściPoprzednia wersja
2021-10-22 15:04:54Pawelec MartaModyfikacja treściPoprzednia wersja
2021-10-22 15:03:42Pawelec MartaModyfikacja treściPoprzednia wersja
2021-10-22 15:00:31Pawelec MartaModyfikacja treściPoprzednia wersja
2021-10-22 11:43:12Pawelec MartaModyfikacja treściPoprzednia wersja
2021-10-22 11:41:51Pawelec MartaModyfikacja treściPoprzednia wersja