Jesteś tutaj: Strona główna / Nadzór / Wspomaganie / artykuł

Konferencja "Wzmacnianie kondycji psychicznej nastolatków w oparciu o badania i metody profilaktyki zintegrowanej. Inicjacja współpracy z placówkami województwa lubelskiego"

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
20 października 2021

W dniu 19 października 2021 r. w Zespole Szkół nr 13 w Lublinie odbyła się konferencja pt.: Wzmacnianie kondycji psychicznej nastolatków w oparciu o badania i metody profilaktyki zintegrowanej. Inicjacja współpracy z placówkami województwa lubelskiego, zorganizowana przez Instytut Profilaktyki Zintegrowanej oraz Kuratorium Oświaty w Lublinie. Głównym celem konferencji było nawiązanie konkretnej współpracy placówek województwa lubelskiego z Instytutem Profilaktyki Zintegrowanej na rzecz wzmacniania kondycji psychicznej uczniów. W trakcie wydarzenia dr Szymon Grzelak prezes Instytutu Profilaktyki Zintegrowanej przedstawił najważniejsze wnioski i rekomendacje z raportu IPZIN „Jak wspierać uczniów po ponad roku epidemii?”, pani Dorota Żyro zaprezentowała zaś założenia projektu „Profilaktyka zintegrowana w każdą pogodę”, realizowanego przez IPZIN w ramach programu Ministra Edukacji i Nauki „Społeczna odpowiedzialność nauki”. Zaproponowano konkretne działania, do których szkoły województwa lubelskiego mogą się włączyć. W drugiej części konferencji zaprezentowano działania i doświadczenia lubelskich wychowawców i profilaktyków w zakresie wychowania, profilaktyki i wspierania kondycji psychicznej uczniów. Pani Beata Kostrubiec-Wojtachnio psycholog z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 1 w Chełmie  omówiła zastosowanie czynników chroniących wobec dzieci wysoko wrażliwych, a pani Eliza Szypulska dyrektor Szkoły Podstawowej im. Marii Wójcik w Krępcu podzieliła się swoimi doświadczeniami w zakresie tworzenia sprzyjającego środowiska szkolnego, rozpoznawania potrzeb uczniów i działań nauczycieli i wychowawców.
W załączeniu przekazujemy informacje na temat projektu „Profilaktyka zintegrowana w każdą pogodę”, zachęcając do zapoznania się z jego założeniami i udziału.Więcej informacji na temat projektu na stronie internetowej Instytutu Profilaktyki Zintegrowanej.
W Kuratorium Oświaty w Lublinie osobą koordynującą współpracę z Instytutem Profilaktyki Zintegrowanej jest p. Aleksandra Sępoch p.o. dyrektora Wydziału Edukacji Specjalnej w Lublinie (tel. 81 5385213, 781720288, e-mail: aleksandra.sepoch@kuratorium.lublin.pl)

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację: Kuratorium Oświaty w Lublinie
Data utworzenia: 2021-10-20 11:40:07
Data publikacji: 2021-10-20 11:41:45
Osoba sporządzająca dokument: Sępoch Aleksandra
Osoba wprowadzająca dokument: Sępoch Aleksandra
Liczba odwiedzin: 3055

Rozwiń Historia zmian

Data i godzina zmianyOsoba zmieniającaOpis zmianyPoprzednia wersja
2021-10-20 11:44:06Sępoch AleksandraModyfikacja treściPoprzednia wersja
2021-10-20 11:43:39Sępoch AleksandraModyfikacja treściPoprzednia wersja