Jesteś tutaj: Strona główna / Aktualności / artykuł

IV Kongres Edukacji. Nowe Perspektywy. Szersze horyzonty. Erasmus+ I EKS 2021-2027.

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
17 września 2021

Narodowa Agencja Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności w Polsce zaprasza na IV Kongres Edukacji, który odbędzie się 30 września 2021 roku w formule hybrydowej.

W marcu 2021 roku Komisja Europejska ogłosiła nowy budżet dla najbardziej znanego programu edukacyjnego w Europie - Erasmus+. Ceniony przez instytucje zajmujące się edukacją, środowiska akademickie i studentów, program Erasmus + otrzymał 28.2 miliarda Euro na finansowanie projektów, które będą realizowane w latach 2021 - 2027. Dzięki nowej perspektywie finansowej, jeden z najbardziej udanych projektów europejskich, zyskuje możliwości dalszego rozwoju. 

Nowe szanse i perspektywy, jakie pojawiają się w związku z uruchomieniem budżetu, będą tematem przewodnim tegorocznego IV Kongresu Edukacji. O nich właśnie będą dyskutować uczestnicy sesji tematycznych. Sesje poświęcone będą czterem głównym priorytetom zasilonego nowym budżetem programu Erasmus +. Tymi priorytetami są: 
  • Transformacja cyfrowa. Erasmus+ będzie zachęcał nauczycieli, edukatorów, szkoleniowców, uczniów do zwiększania kompetencji cyfrowych, a także doskonalenia narzędzi i procesów cyfrowego uczenia się. 
  • Włączanie i różnorodność. Erasmus+ będzie koncentrować się na działaniach służących wyrównywaniu szans w procesach edukacyjnych i wzmacnianiu włączającego podejścia w realizowanych projektach. 
  • Uczestnictwo w życiu demokratycznym. Erasmus + będzie zachęcać do aktywności obywatelskiej, wzmacniając kompetencje społeczne i międzykulturowe, propagując krytyczne myślenie i umiejętności posługiwania się mediami. 
  • Walka ze zmianami klimatycznymi. Erasmus + będzie wspierać wszelkie inicjatywy dedykowane lepszemu zrozumieniu aktualnych problemów związanych z ochroną środowiska i zmianami klimatycznymi 

Dodatkowo, w ramach Europejskiego Dnia Języków odbędą się sesje tematyczne poświęcone nauce języków obcych. 
Zapraszamy do rejestracji na: https:/Ikongres.frse.org.pl/

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację: Kuratorium Oświaty w Lublinie
Data utworzenia: 2021-09-17 08:10:43
Data publikacji: 2021-09-17 08:11:59
Osoba sporządzająca dokument: Dudek Marek
Osoba wprowadzająca dokument: Dudek Marek
Liczba odwiedzin: 413