Jesteś tutaj: Strona główna / Rodzice i uczniowie / artykuł

Lubelski i Podkarpacki Salon Maturzystów

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
08 września 2021

Salon Maturzystów, organizowany przez Perspektywy po raz 16., to obowiązkowy punkt roku maturalnego. Tu „matura spotyka się ze studiami”: wykładom o tajnikach matury 2022 towarzyszy prezentacja ofert uczelni z całej Polski i zasad przyjęć na studia w roku akademickim 2022/23.
Maturzyści z województwa lubelskiego i podkarpackiego swoją wizytę (online) na Salonie rozpoczną już 16 września o 10.00.


Tegoroczny Salon jest szczególnie ważny, gdyż do matury 2022 przystąpi ok. 270 tysięcy uczniów, którzy w przedostatniej klasie stracili prawie cały rok tradycyjnej nauki, a także kilka miesięcy w roku wcześniejszym. Nie ma szans, aby nie odbiło się to na poziomie ich przygotowania do egzaminu maturalnego. Dlatego powtórki trzeba rozpocząć od września
 i rozłożyć je na 8 miesięcy dzielących uczniów od matury.


Ze względu na groźbę czwartej fali pandemii, tegoroczny Salon Maturzystów zostanie przeprowadzony w formule online. Program obejmuje wykłady ekspertów Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Krakowie i porady doradców edukacyjno-zawodowych, które z całą pewnością ułatwią przygotowanie do matury oraz wybór kierunku studiów i uczelni. Podczas specjalnej prezentacji młodzi ludzie dowiedzą się także, jak czytać „ze zrozumieniem” Ranking Szkół Wyższych Perspektyw i wykorzystać to zestawienie przy podejmowaniu decyzji o studiach.
W wydzielonej części targowej, na wirtualnych stoiskach, zaprezentują się szkoły wyższe z całej Polski: uniwersytety, politechniki, uczelnie medyczne i zawodowe. Uczestnicy Salonu będą mieli także możliwość odbycia interaktywnych spotkań ze studentami najpopularniejszych kierunków studiów.
Szczegółowe informacje – w wydzielonych sekcjach dla uczniów i nauczycieli - znajdują się na stronie: www.salonmaturzystow.pl
Rejestracja jest otwarta. Serdecznie zapraszamy!
Dodatkowe informacje: red. Anna Wdowińska, Perspektywy -  a.wdowinska@perspektywy.pl 
 

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację: Kuratorium Oświaty w Lublinie
Data utworzenia: 2021-09-08 13:55:24
Data publikacji: 2021-09-08 14:03:33
Osoba sporządzająca dokument: Sępoch Aleksandra
Osoba wprowadzająca dokument: Sępoch Aleksandra
Liczba odwiedzin: 512