Uroczystość wręczenia odznaczeń dla nauczycieli i pracowników oświaty województwa lubelskiego

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
02 czerwca 2021

Z uwagi na sytuację pandemiczną w 2020 roku nie mogły być zorganizowane tradycyjne uroczystości Dnia Edukacji Narodowej, na których nauczycieli i pracowników oświaty wyróżniano odznaczeniami i nagrodami. Biorąc pod uwagę bieżące stopniowe znoszenie ograniczeń serdecznie zapraszamy wszystkich odznaczonych Medalami za Długoletnią Służbę oraz Medalami Komisji Edukacji Narodowej na ceremonię wręczenia odznaczeń, która odbędzie się w czerwcu 2021 roku; dokładne terminy, adresy i godziny uroczystości są podane w załącznikach wraz z listami imiennymi osób wyróżnionych. Listy odznaczonych uwzględniają osoby, które otrzymały odznaczenia w roku 2020 oraz te osoby, które nie mogły wziąć udziału w ceremonii ich wręczania w latach wcześniejszych. Z uwagi na obowiązujące limity osób udział w zaplanowanych na czerwiec uroczystościach będzie możliwy wyłącznie zgodnie z ustalonym harmonogramem i listą uczestników przewidzianą dla właściwej tury ceremonii. 
Przypominamy również, że odznaczenia państwowe i resortowe może wręczyć wyłącznie osoba upoważniona (wojewoda, minister) z zachowaniem odpowiedniego ceremoniału, dlatego nie jest możliwe przekazanie odznaczenia w innej formie. W tej sytuacji bardzo prosimy uczestników o wcześniejsze poinformowanie pracowników Kuratorium Oświaty w Lublinie o ewentualnym braku możliwości wzięcia udziału w uroczystości (odpowiednie telefony kontaktowe są podane w harmonogramach uroczystości). 
Z uwagi na stan pandemii uczestnicy uroczystości muszą przestrzegać następujących zasad:
1. W ceremonii mogą brać udział wyłącznie osoby bez objawów chorobowych takich jak: gorączka, kaszel lub inne objawy grypopodobne.
2. Na miejsce uroczystości wraz z osobą odznaczaną nie mogą wchodzić osoby trzecie, z wyjątkami wynikającymi z przepisów, np. o niepełnosprawności.
3. Osoba odznaczana przez cały czas trwania uroczystości powinna mieć założoną maseczkę, z wyjątkami wynikającymi z przepisów.
4. Przed wejściem do budynku każdy powinien zdezynfekować dłonie dostępnym środkiem dezynfekującym w miejscu do tego wyznaczonym.

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację: Kuratorium Oświaty w Lublinie
Data utworzenia: 2021-06-02 14:21:45
Data publikacji: 2021-06-02 14:32:46
Osoba sporządzająca dokument: Noskowicz Dariusz
Osoba wprowadzająca dokument: Noskowicz Dariusz
Liczba odwiedzin: 5130