Jesteś tutaj: Strona główna / Aktualności / Koronawirus / artykuł

Porozumienie dla zdrowia - kurator i komendant szpitala wspólnie dla szczepień młodzieży

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
26 maja 2021

26 maja 2021 roku weszło w życie porozumienie zawarte między Kuratorium Oświaty w Lublinie a I Wojskowym Szpitalem Klinicznym z Polikliniką SPZOZ w Lublinie w sprawie współpracy w zakresie promocji szczepień przeciwko COVID-19 dla uczniów szkół i placówek województwa lubelskiego. Porozumienie podpisali p. Teresa Misiuk, Lubelski Kurator Oświaty oraz p. płk. dr Aleksander Michalski, Komendant Szpitala (skan Porozumienia - w załączniku poniżej).

W ramach porozumienia strony zobowiązały się do prowadzenia działań informacyjnych i promocyjnych dotyczących Narodowego Programu Szczepień, propagowania i informowania o wykonywaniu szczepień przeciwko COVID-19 dla uczniów lub szkolnych grup zorganizowanych. Bezpośrednio po podpisaniu porozumienia Lubelski Kurator Oświaty i Komendant I Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie wezmą udział w konferencji online z dyrektorami szkół ponadpodstawowych województwa lubelskiego na temat programu szczepień nastolatków.

- Szczepienia w tej grupie wiekowej są istotne nie tylko z uwagi na profilaktykę zdrowia młodzieży, ma również – poprzez kontakt dzieci z rodzicami i dziadkami – wpływ na całą populację. Współpraca Kuratorium i Szpitala, możliwość prowadzenia działań informacyjnych na terenie szkół oraz dotarcie z merytorycznym przekazem do rodziców naszych uczniów przyczyni się do szybkiego powrotu do tak oczekiwanej przez wszystkich „normalności” – podkreślała zarówno Teresa Misiuk, jak też płk Michalski.

Przypominamy, że od 17 maja trwa rejestracja na szczepienia dla młodzieży w wieku 16 i 17 lat. Młodzież z rocznika 2005, która 16 lat skończy w nadchodzących tygodniach, otrzyma e-skierowanie w momencie ukończenia 16. roku życia.
Według danych Systemu Informacji Oświatowej w szkołach województwa lubelskiego uczy się 18 872 16-latków i 19 132 17-latków.

Ministerstwo Edukacji i Nauki przygotowało specjalny spot zachęcający do szczepienia się przeciw Covid-19. Prezentuje on aktywności, które zostały ograniczone przez pandemię koronawirusa. Spot pokazuje, że życie w zamkniętej przestrzeni oraz relacje na odległość są źródłem przygnębienia i tęsknoty za normalnością. Akcja szczepień przeciw Covid-19 pozwala z nadzieją spojrzeć w przyszłość. Spot można obejrzeć w mediach społecznościowych na profilach Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz na kanale YouTube   https://www.youtube.com/watch?v=ij39ldrKd4s


Jeśli możesz, już dzisiaj zarejestruj się na szczepienie: zadzwoń na infolinię 989 lub wyślij sms o treści „SzczepimySię” pod numer 880 333 333. Możesz skorzystać także z e-Rejestracji lub umówić się bezpośrednio w punkcie szczepień. 

Więcej informacji na ten temat – na stronie https://www.gov.pl/web/szczepimysie

 

Pliki do pobrania

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację: Kuratorium Oświaty w Lublinie
Data utworzenia: 2021-05-26 10:22:05
Data publikacji: 2021-05-26 10:25:32
Osoba sporządzająca dokument: Misiak Jolanta
Osoba wprowadzająca dokument: Misiak Jolanta
Liczba odwiedzin: 1612

Rozwiń Historia zmian

Data i godzina zmianyOsoba zmieniającaOpis zmianyPoprzednia wersja
2021-05-26 10:28:33Misiak JolantaModyfikacja treściPoprzednia wersja
2021-05-26 10:27:52Misiak JolantaModyfikacja treściPoprzednia wersja
2021-05-26 10:27:27Misiak JolantaModyfikacja treściPoprzednia wersja