Jesteś tutaj: Strona główna / Kuratorium / Ogłoszenia / artykuł

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
31 marca 2021

Dnia 1 kwietnia br. rozpoczyna się największe badanie statystyczne realizowane raz na 10 lat - Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Badanie to pozwoli na zebranie informacji o liczbie ludności, jej terytorialnym rozmieszczeniu, strukturze demograficzno–społecznej i zawodowej, a także o społeczno–ekonomicznej charakterystyce gospodarstw domowych i rodzin oraz o ich zasobach i warunkach mieszkaniowych.

Obowiązkiem spisowym objęci zostali wszyscy mieszkańcy Polski (Polacy i cudzoziemcy), którzy stale mieszkają lub przebywają czasowo na terenie Polski, jak również Polacy przebywający czasowo za granicą. Przedmiotem spisu są również mieszkania, budynki, obiekty zbiorowego zamieszkania i inne zamieszkane pomieszczenia nie będące mieszkaniami.

Spis realizowany będzie głównie poprzez samospis internetowy i poprzez kontakt telefonicznych rachmistrzów spisowych. Jeżeli sytuacja epidemiologiczna pozwoli realizowany będzie także spis bezpośredni, podczas którego rachmistrzowie spisowi odwiedzają gospodarstwa domowe.

Zgodnie z Ustawą o Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań spis prowadzony będzie od 1 kwietnia 2021 roku do 30 czerwca 2021 roku. Jednak z uwagi na obecne zagrożenie epidemiczne związane z COVID-19 w celu umożliwienia efektywnego przeprowadzenia spisu trwają prace nad nowelizacją ustawy tak, by wydłużyć czas trwania NSP 2021 o trzy miesiące - wówczas spis powszechny będzie trwał do dnia 30 września 2021 r.

Szczegółowe informacje na temat spisu dostępne są na stronie internetowej spis.gov.pl oraz w załączonym poniże materiale informacyjnym.

Pliki do pobrania

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację: Kuratorium Oświaty w Lublinie
Data utworzenia: 2021-03-31 15:01:08
Data publikacji: 2021-03-31 15:01:38
Osoba sporządzająca dokument: Brewczak Agnieszka
Osoba wprowadzająca dokument: Brewczak Agnieszka
Liczba odwiedzin: 5059