Wojewódzka Konferencja „Zagrożenia i profilaktyka zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży” odbyła się 25 marca 2021 roku w formie wydarzenia on-line i adresowana była do pedagogów i psychologów szkolnych oraz dyrektorów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu województwa lubelskiego. Wydarzenie zorganizowane zostało przez Kuratorium Oświaty w Lublinie przy współpracy Katolickiej Szkoły Podstawowej im. św. Ojca Pio w Zamościu.
Konferencję zainaugurowało wystąpienie Ministra Edukacji i Nauki prof. Przemysława Czarnka, który podkreślił znaczenie współpracy różnych środowisk oraz instytucji na rzecz ochrony zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży. Z kolei potrzeba upowszechniania wiedzy dotyczącej dobrostanu psychicznego dzieci i młodzieży zaakcentowana została w wystąpieniu Lubelskiego Kuratora Oświaty Pani Teresy Misiuk.
Prelegentami Wojewódzkiej Konferencji „Zagrożenia i profilaktyka zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży” byli: ks. dr Jerzy Smoleń – psycholog, wykładowca w Akademii Ignatianum w Krakowie; dr n. med. Agata Makarewicz – psychiatra dziecięcy z Kliniki Psychiatrii w Lublinie; st. asp. Dorota Krukowska – Bubiło – Oficer Prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zamościu; Anna Radziwiłko – psycholog i konsultant LSCDN oraz Aneta Kozaczuk – Naczelny Psycholog Szpitala Neuropsychiatrycznego im. prof. Mieczysława Kaczyńskiego w Lublinie. Niezwykle ciekawe i bogate merytorycznie wykłady przybliżyły uczestnikom konferencji zagadnienia z zakresu uwarunkowań zdrowia psychicznego oraz wskazały kluczowe obszary działań w budowaniu środowiska szkolnego sprzyjającego zdrowiu psychicznemu.
O potrzebie dialogu na temat zagrożeń i profilaktyki zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży świadczy fakt, że w konferencji wzięło udział ok. 800 uczestników. Dziękujemy za Państwa obecność i cenne uwagi zgłaszane podczas wydarzenia.
Prelegentami Wojewódzkiej Konferencji „Zagrożenia i profilaktyka zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży” byli: ks. dr Jerzy Smoleń – psycholog, wykładowca w Akademii Ignatianum w Krakowie; dr n. med. Agata Makarewicz – psychiatra dziecięcy z Kliniki Psychiatrii w Lublinie; st. asp. Dorota Krukowska – Bubiło – Oficer Prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zamościu; Anna Radziwiłko – psycholog i konsultant LSCDN oraz Aneta Kozaczuk – Naczelny Psycholog Szpitala Neuropsychiatrycznego im. prof. Mieczysława Kaczyńskiego w Lublinie. Niezwykle ciekawe i bogate merytorycznie wykłady przybliżyły uczestnikom konferencji zagadnienia z zakresu uwarunkowań zdrowia psychicznego oraz wskazały kluczowe obszary działań w budowaniu środowiska szkolnego sprzyjającego zdrowiu psychicznemu.
O potrzebie dialogu na temat zagrożeń i profilaktyki zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży świadczy fakt, że w konferencji wzięło udział ok. 800 uczestników. Dziękujemy za Państwa obecność i cenne uwagi zgłaszane podczas wydarzenia.
Link do nagrania Wojewódzkiej Konferencji „Zagrożenia i profilaktyka zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży”:
Galeria
| Podmiot udostępniający informację: | Kuratorium Oświaty w Lublinie |
|---|---|
| Data utworzenia: | 2021-03-29 15:08:29 |
| Data publikacji: | 2021-03-29 15:08:38 |
| Osoba sporządzająca dokument: | Pawelec Marta |
| Osoba wprowadzająca dokument: | Pawelec Marta |
| Liczba odwiedzin: | 7467 |
| Data i godzina zmiany | Osoba zmieniająca | Opis zmiany | Poprzednia wersja |
|---|---|---|---|
| 2021-03-29 15:20:20 | Pawelec Marta | Modyfikacja treści | Poprzednia wersja |
| 2021-03-29 15:19:48 | Pawelec Marta | Modyfikacja treści | Poprzednia wersja |
| 2021-03-29 15:14:56 | Pawelec Marta | Modyfikacja treści | Poprzednia wersja |
| 2021-03-29 15:13:20 | Pawelec Marta | Modyfikacja treści | Poprzednia wersja |