Jesteś tutaj: Strona główna / Nadzór / Wspomaganie / artykuł

Relacja z Wojewódzkiej Konferencji „Zagrożenia i profilaktyka zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży”

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
29 marca 2021

     Wojewódzka Konferencja „Zagrożenia i profilaktyka zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży”  odbyła się 25 marca 2021 roku w formie wydarzenia on-line i adresowana była do pedagogów i psychologów szkolnych oraz dyrektorów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu województwa lubelskiego. Wydarzenie zorganizowane zostało przez Kuratorium Oświaty w Lublinie przy współpracy Katolickiej Szkoły Podstawowej im. św. Ojca Pio w Zamościu.
    Konferencję zainaugurowało wystąpienie Ministra Edukacji i Nauki prof. Przemysława Czarnka, który podkreślił znaczenie współpracy różnych środowisk oraz instytucji na rzecz ochrony zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży. Z kolei potrzeba upowszechniania wiedzy dotyczącej dobrostanu psychicznego dzieci i młodzieży zaakcentowana została w wystąpieniu Lubelskiego Kuratora Oświaty Pani Teresy Misiuk. 
    Prelegentami Wojewódzkiej Konferencji „Zagrożenia i profilaktyka zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży” byli: ks. dr Jerzy Smoleń – psycholog, wykładowca w Akademii Ignatianum w Krakowie; dr n. med. Agata Makarewicz – psychiatra dziecięcy z Kliniki Psychiatrii w Lublinie; st. asp. Dorota Krukowska – Bubiło – Oficer Prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zamościu; Anna Radziwiłko – psycholog i konsultant LSCDN oraz Aneta Kozaczuk – Naczelny Psycholog Szpitala Neuropsychiatrycznego im. prof. Mieczysława Kaczyńskiego w Lublinie. Niezwykle ciekawe i bogate merytorycznie wykłady przybliżyły uczestnikom konferencji zagadnienia z zakresu uwarunkowań zdrowia psychicznego oraz wskazały kluczowe obszary działań w budowaniu środowiska szkolnego sprzyjającego zdrowiu psychicznemu.

    O potrzebie dialogu na temat zagrożeń i profilaktyki zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży świadczy fakt, że w konferencji wzięło udział ok. 800 uczestników. Dziękujemy za Państwa obecność i cenne uwagi zgłaszane podczas wydarzenia. 

 
Link do nagrania Wojewódzkiej Konferencji „Zagrożenia i profilaktyka zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży”:  

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację: Kuratorium Oświaty w Lublinie
Data utworzenia: 2021-03-29 15:08:29
Data publikacji: 2021-03-29 15:08:38
Osoba sporządzająca dokument: Pawelec Marta
Osoba wprowadzająca dokument: Pawelec Marta
Liczba odwiedzin: 6293

Rozwiń Historia zmian

Data i godzina zmianyOsoba zmieniającaOpis zmianyPoprzednia wersja
2021-03-29 15:20:20Pawelec MartaModyfikacja treściPoprzednia wersja
2021-03-29 15:19:48Pawelec MartaModyfikacja treściPoprzednia wersja
2021-03-29 15:14:56Pawelec MartaModyfikacja treściPoprzednia wersja
2021-03-29 15:13:20Pawelec MartaModyfikacja treściPoprzednia wersja