XVII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Papieskiego - Święty Kościół grzesznych ludzi

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
01 marca 2021

1 marca rusza XVII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Papieskiego o życiu i nauczaniu Jana Pawła II skierowanego do uczniów szkół ponadpodstawowych z całej Polski.

Organizator - Instytut Tertio Millennio zachęca, by zostać uczniem Jana Pawła II przechodząc przez cztery konkursowe etapy i polecieć do Rzymu! Oprócz podróżniczej nagrody, laureaci otrzymają nagrody rzeczowe, książki oraz tak zwane "złote indeksy" na wybrane kierunki na Katolicki, Uniwersytecie Lubelskim, Papieskim Wydziale Teologicznym we Wrocławiu, Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Uniwersytecie Śląskim w Katowicach.

Aby wziąć udział wystarczy na stronie http://konkurspapieski.pl zarejestrować się i rozwiązać quiz (etap I). W II etapie (13 kwietnia) uczestnicy zmierzą się z testem, a w etapie III (16 kwietnia-14 maja) piszą esej na jeden z kilku proponowanych tematów. Finaliści 12 czerwca będą bronić swoich prac przed komisją w ramach IV etapu w 9 regionach.

Kilka miesięcy przed śmiercią ojciec Maciej Zięba wyznaczył temat przewodni tegorocznej edycji: Święty Kościół grzesznych ludzi. Jan Paweł II nie ignorował otaczającej go rzeczywistości. Obserwując krytyczne nastroje młodego pokolenia względem Kościoła, w tej edycji Instytut Tertio Millennio zaprasza młodych do pochylenia się nad nauczaniem Jana Pawła II, które dotyczy właśnie Kościoła - świętego świętością Chrystusa i jednocześnie grzesznego grzesznością Jego członków.

I etap kończy się 31 marca - przez cały ten miesiąc Uczestnicy mogą dołączać! Zachęcamy do wzięcia udziału w Konkursie na stronie: http://konkurspapieski.pl.

Aktualności i szczegóły również na stronach:
https://www.facebook.com/KonkursPapieski
https://www.instagram.com/konkurspapieski/

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację: Kuratorium Oświaty w Lublinie
Data utworzenia: 2021-03-01 07:39:56
Data publikacji: 2021-03-01 07:41:51
Osoba sporządzająca dokument: Brewczak Agnieszka
Osoba wprowadzająca dokument: Brewczak Agnieszka
Liczba odwiedzin: 344