Nowe zawody w klasyfikacji zawodów szkolnictwa branżowego

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
04 lutego 2021

Minister Edukacji i Nauki podpisał rozporządzenie, w którym dodano do klasyfikacji zawodów szkolnictwa branżowego nowe zawody: technik dekarstwa, technik stylista, technik robotyk i podolog. Wprowadzenie nowych zawodów do klasyfikacji to odpowiedź na potrzeby rynku pracy.
Kształcenie w zawodzie technik dekarstwa i technik stylista, będzie realizowane w technikum oraz branżowej szkole II stopnia, w zawodzie technik robotyk w technikum a w zawodzie podolog w 2-letniej szkole policealnej.
W kwalifikacjach wyodrębnionych w zawodach technik dekarstwa, technik stylista oraz technik robotyk możliwe będzie prowadzenie kwalifikacyjnych kursów zawodowych oraz kursów umiejętności zawodowych.
Wprowadzono także inne zmiany w zawodach, na wniosek ministrów właściwych dla poszczególnych zawodów. Więcej informacji na stronie: https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/4-nowe-zawody-w-klasyfikacji-zawodow-szkolnictwa-branzowego

Rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 27 stycznia 2021 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie ogólnych celów i zadań kształcenia w zawodach szkolnictwa branżowego oraz klasyfikacji zawodów szkolnictwa branżowego (Dz.U. poz. 211)

 

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację: Kuratorium Oświaty w Lublinie
Data utworzenia: 2021-02-04 12:52:32
Data publikacji: 2021-02-04 12:52:41
Osoba sporządzająca dokument: Płonka Sebastian
Osoba wprowadzająca dokument: Płonka Sebastian
Liczba odwiedzin: 4421

Rozwiń Historia zmian

Data i godzina zmianyOsoba zmieniającaOpis zmianyPoprzednia wersja
2021-02-04 12:53:38Płonka SebastianModyfikacja treściPoprzednia wersja