Jesteś tutaj: Strona główna / Aktualności / artykuł

Najmłodsi uczniowie wrócili do zajęć stacjonarnych

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
18 stycznia 2021

Od 18 stycznia 2021 roku uczniowie klas I-III szkół podstawowych a także uczniowie szkół specjalnych wracają do nauki stacjonarnej w ścisłym reżimie sanitarnym; uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych, placówek kształcenia ustawicznego i centrów kształcenia zawodowego nadal będą się uczyć zdalnie, poza wyjątkami dotyczącymi kształcenia zawodowego. W związku z powyższym Lubelski kurator Oświaty wzięła udział w wideokonferencji prasowej z udziałem Wojewody Lubelskiego Lecha Sprawki i Lubelskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Lublinie Marii Jolanty Korniszuk.
Teresa Misiuk - w oparciu o informacje uzyskane od dyrektorów szkół oraz po spotkaniach online zorganizowanych w ubiegłym tygodniu z dyrektorami placówek oraz organami prowadzącymi – poinformowała, że do szkół mogły dzisiaj powrócić dzieci z klas I-III we wszystkich szkołach podstawowych naszego województwa. Dziękując dyrektorom i organom prowadzącym za przygotowanie placówek do przyjęcia uczniów zwróciła uwagę, że było to możliwe również dzięki sprawnie przeprowadzonej akcji badań testowych wśród nauczycieli, którzy zadeklarowali chęć udziału w testach. Z informacji przekazanych przez WSSE w Lublinie wynika, że w województwie lubelskim w badaniu w dniach 15-17 stycznia 2021 roku wzięło udział 7229 nauczycieli z 775 szkół, z czego 152 osoby uzyskały wynik pozytywny.
Wojewoda Lubelski odniósł się do wielu kwestii dotyczących zarówno edukacji dzieci, jak i sytuacji epidemicznej w województwie, wskazując na podstawy decyzji o wznowieniu kształcenia stacjonarnego najmłodszych uczniów. Podkreślił, że przy zachowaniu reżimu sanitarnego zajęcia w przedszkolach mogą być realizowane bez przerw, poza określonymi wyjątkami, od 6 maja 2020 roku a powrót dzieci z klas I-III przy jednoczesnym wyłączeniu z nauki stacjonarnej starszych roczników szkół podstawowych daje dyrektorom tych placówek możliwości bezpiecznej organizacji zajęć dla tych, którzy będą się uczyć w budynku szkoły.

Galeria

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację: Kuratorium Oświaty w Lublinie
Data utworzenia: 2021-01-18 12:20:03
Data publikacji: 2021-01-18 12:31:47
Osoba sporządzająca dokument: Misiak Jolanta
Osoba wprowadzająca dokument: Noskowicz Dariusz
Liczba odwiedzin: 1168

Rozwiń Historia zmian

Data i godzina zmianyOsoba zmieniającaOpis zmianyPoprzednia wersja
2021-01-18 12:32:16Noskowicz DariuszModyfikacja treściPoprzednia wersja