Akcje krwiodawstwa w 2021 roku na terenie województwa lubelskiego

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
12 stycznia 2021

Szanowni Państwo,

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie zaprasza wszystkich mieszkańców województwa lubelskiego, którzy chcą pomagać w ratowaniu zdrowia i życia innych, do udziału w stałych akcjach poboru krwi odbywających się w 2021 roku (w załączeniu harmonogram roczny akcji poboru krwi na terenie województwa lubelskiego oraz grafiki informacyjne).

Oddawanie krwi jest bezpieczne i bezbolesne, używany sprzęt jest jałowy, jednorazowego użytku, więc nie ma możliwości zakażenia. Przed oddaniem krwi wykonuje się wstępne badanie, tak by lekarz mógł ocenić stan zdrowia dawcy. Krew oddawać mogą osoby pomiędzy 18 a 65 rokiem życia, które nie chorują na choroby przewlekłe i w ostatnim czasie nie przyjmowały żadnych leków oraz nie przechodziły nawet drobnych zabiegów chirurgicznych. Do oddania krwi należy zgłosić się po posiłku wraz z dokumentem tożsamości ze zdjęciem.

Krwi nie można niczym zastąpić ani jej sztucznie wyprodukować, dlatego tak ważna jest ofiarność ludzi o dobrym sercu. W imieniu własnym oraz Pani lek. med. Małgorzaty Orzeł, dyrektora Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie zachęcam Państwa do osobistego włączenia się w akcję ratowania życia, a także pomoc w pozyskiwaniu nowych dawców krwi poprzez promowanie tej szlachetnej idei wśród pracowników podległych Państwu szkół i placówek.


Zachęcam również do propagowania idei honorowego krwiodawstwa poprzez uwzględnienie tego zagadnienia w programach wychowawczo-profilaktycznych szkół oraz realizację przedsięwzięć, które mogą przyczynić się do zainteresowania nim uczniów i ich rodziców. Kształtowanie świadomości i chęci niesienia bezinteresownej pomocy jest ważnym aspektem wychowawczym i wpływa na kształtowanie pożądanych postaw społecznych.

Z wyrazami szacunku,
Teresa Misiuk
Lubelski Kurator Oświaty

 

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację: Kuratorium Oświaty w Lublinie
Data utworzenia: 2021-01-12 11:19:26
Data publikacji: 2021-01-12 11:41:10
Osoba sporządzająca dokument: Brewczak Agnieszka
Osoba wprowadzająca dokument: Brewczak Agnieszka
Liczba odwiedzin: 246