Jesteś tutaj: Strona główna / Kuratorium / Ogłoszenia / artykuł

Rusza kolejna edycja akcji Polacy - Rodakom

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
03 grudnia 2020

 

Rozpoczęła się kolejna, już 21 edycja charytatywnej akcji Polacy – Rodakom. Celem przedsięwzięcia, którego pomysłodawcą jest senator RP Stanisław Gogacz, jest pomoc Polakom mieszkającym na Wschodzie poprzez przygotowanie świąteczno – noworocznych paczek. W tym roku ze względu na pandemię akcja może odbyć się jedynie w formie dokonywania dobrowolnych wpłat na konta Stowarzyszeń, które uczestniczyły dotychczas w zbiórkach darów.


- Zbiórka w dotychczasowej formule jest niemożliwa ze względu na istniejące obostrzenia co do działalności publicznej. Jeżeli mielibyśmy podjąć próbę zachowania ciągłości Akcji – a bardzo bym tego chciał – to wydaje się, że jedynym rozwiązaniem jest w obecnej sytuacji dokonywanie dobrowolnych wpłat na konta tych Stowarzyszeń, które już od wielu edycji Akcji uczestniczą w zbiórkach darów, a za ewentualnie w ten sposób zebrane środki, jak tylko zmniejszą się obostrzenia będzie można przygotować przynajmniej część paczek dla najbardziej potrzebujących, nawet gdyby to miało być na Święta Wielkanocne - pisze senator Stanisław Gogacz.
 

W akcji Polacy - Rodakom od początku biorą udział szkoły z województwa lubelskiego. W ubiegłym roku zwieńczeniem akcji prowadzonej przez placówki w Lublinie była uroczystość przekazania paczek w dniu 07 grudnia 2019 r. w Lubelskim Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Lublinie a liczny udział uczniów został podkreślony przez Pana Senatora, który wielokrotnie dziękował młodzieży za pamięć o naszych Rodakach mieszkających na Ukrainie i Białorusi. Uczniowie dostarczyli dary, a później uczestniczyli w pakowaniu i przygotowywaniu paczek. Kilka klas pod opieką i przy wsparciu wychowawców samodzielnie przygotowało takie paczki – udało ich się zrobić 26. Młodzież z wyjątkowym zaangażowaniem zadbała, aby paczki miały wyjątkowy, świąteczny charakter poprzez przygotowanie własnoręcznych kartek z życzeniami oraz umieszczenie w środku opłatka – podkreślała Agnieszka Zagojska z Zespołu Szkół nr 5 w Lublinie. Na biało - czerwone paczki czekają nasi rodacy na Białorusi i Ukrainie, zarówno ze względu na zawartość, ale również dlatego, że paczka to też relacja z Ojczyzną. Cieszymy się, że mogliśmy pomóc naszym Rodakom – mówili wolontariusze ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Lublinie.
 

Więcej informacji – na stronie stanislawgogacz.pl/21-akcja-polacy-rodakom/
 

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację: Kuratorium Oświaty w Lublinie
Data utworzenia: 2020-12-03 12:14:42
Data publikacji: 2020-12-03 12:16:04
Osoba sporządzająca dokument: Misiak Jolanta
Osoba wprowadzająca dokument: Misiak Jolanta
Liczba odwiedzin: 5259

Rozwiń Historia zmian

Data i godzina zmianyOsoba zmieniającaOpis zmianyPoprzednia wersja
2020-12-03 12:18:40Misiak JolantaModyfikacja treściPoprzednia wersja