Jesteś tutaj: Strona główna / Szkoła i organ prowadzący / artykuł

Ogólnopolska Platforma Edukacyjna NAVOICA

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
25 listopada 2020

 

Zachęcamy do skorzystania z oferty zdalnych kursów typu MOOC realizowanych przez uczelnie i instytucje edukacyjne na platformie NAVOICA. Wszystkie kursy on-line są bezpłatne, a uczestnictwo w nich wymaga jedynie zalogowania. W najnowszej ofercie znalazł się m.in. kurs poświęcony rozwiązywaniu matematycznych zadań konkursowych i olimpijskich, interpunkcji czy przedsiębiorczości.

NAVOICA to ogólnopolska platforma edukacyjna oferująca bezpłatne kursy on-line typu MOOC (ang. Massive Open Online Courses) realizowane przez uczelnie i instytucje edukacyjne. Jest ona dostępna na stronie navoica.pl/ Platforma powstała na zlecenie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach projektu „Polski MOOC”. Nazwa serwisu pochodzi od dziewczyny o imieniu Nawojka – według legendy pierwszej polskiej studentki. Aby wziąć udział, trzeba się zarejestrować, a następnie zalogować na platformie. Po wyszukaniu interesującego kursu, wystarczy kliknąć przycisk „Weź udział w kursie”, który jest widczony na stronie z opisem i informacjami o kursie. Na kurs można zapisać się tylko wtedy, kiedy są na niego otwarte zapisy.

Platforma jest skierowana do wszystkich, którzy chcą rozwijać i poszerzać swoją wiedzę. Materiały dostępne w serwisie mogą być szczególnie przydatne dla uczniów i nauczycieli podczas kształcenia na odległość.

Oferta edukacyjna platformy jest stale poszerzana i rozbudowywana. Obecnie można wziąć udział m.in. w kursie poświęconym rozwiązywaniu matematycznych zadań konkursowych i olimpijskich czy dotyczącym podstaw języka Python 3. Dla uczniów i nauczycieli interesujące mogą być także kursy z interpunkcji oraz podstaw przedsiębiorczości dla najmłodszych.

Zapraszamy do odwiedzenia strony.


 

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację: Kuratorium Oświaty w Lublinie
Data utworzenia: 2020-11-25 09:27:21
Data publikacji: 2020-11-25 09:28:31
Osoba sporządzająca dokument: Misiak Jolanta
Osoba wprowadzająca dokument: Misiak Jolanta
Liczba odwiedzin: 1256