V Ogólnopolski Konkur Wiedzy Ekologicznej "Bliżej pszczół"

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
18 listopada 2020

Szanowni Państwo
Dyrektorzy szkół podstawowych i ponadpodstawowych
województwa lubelskiego

Fundacja Rozwoju Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II wraz z Instytutem Architektury Krajobrazu Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II oraz Technikum Pszczelarskim w Pszczelej Woli zapraszają uczniów do udziału w V Ogólnopolskim Konkurs Wiedzy Ekologicznej ,,Bliżej pszczół”.

Konkurs adresowany jest do najstarszych uczniów szkół podstawowych (klas 7-8) i uczniów szkół ponadpodstawowych (klas 1-4).

Celem konkursu jest uświadomienie oraz popularyzacja wśród uczniów wiedzy na temat pszczoły miodnej i pszczelarstwa. W szczególności zaś o ważnej roli pszczoły jako zapylacza, właściwościach miodu i innych produktów pszczelich oraz o tym, w jaki sposób w codziennym życiu można pomagać pszczołom i innym owadom zapylającym.

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe (laptopy, tablety, smartfony), a przede wszystkim indeksy na kierunek Architektura Krajobrazu KUL oraz przyjęcie w poczet uczniów Technikum Pszczelarskiego.

Finał V Ogólnopolskiego Konkursu ,,Bliżej pszczół” odbędzie się w siedzibie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II w dniach 25-26 marca 2021 r..

Na zgłoszenia do udziału czekamy do 25.12.2020 r.

Szczegółowe informacje dotyczące konkursu zamieszczone są na stronie internetowej: www.kul.pl/KULmaUL

Zachęcamy wszystkich uczniów do udziału w konkursie.

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację: Kuratorium Oświaty w Lublinie
Data utworzenia: 2020-11-18 15:14:16
Data publikacji: 2020-11-18 15:16:00
Osoba sporządzająca dokument: Michalczuk Elżbieta Małgorzata
Osoba wprowadzająca dokument: Noskowicz Dariusz
Liczba odwiedzin: 910