Szkolenie dla nauczycieli "Dziecko z cukrzycą"

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
05 października 2020

Szanowni Państwo
Dyrektorzy, Nauczyciele i Wychowawcy szkół i przedszkoli,
dostrzegając potrzebę wsparcia pracowników oświaty w zapewnieniu optymalnych warunków pobytu w szkołach i przedszkolach uczniom i wychowankom chorym na cukrzycę, Ministerstwo Zdrowia wspólnie z Kuratorium Oświaty w Lublinie organizuje szkolenie dla nauczycieli „Dziecko z cukrzycą”, które odbędzie się 22 października 2020 roku w godzinach 10.00-15.00. Z uwagi na obowiązujący stan pandemii, spotkanie zostanie przeprowadzone z wykorzystaniem systemów teleinformatycznych (on-line). Poprowadzi je Konsultant Wojewódzki w dziedzinie endokrynologii i diabetologii dziecięcej - Pani prof. nadzw. dr hab. n. med. Iwona Beń- Skowronek (Klinika Endokrynologii i Diabetologii Dziecięcej UM w Lublinie). Zakres szkolenia obejmuje przekazanie wiedzy na temat cukrzycy oraz pierwszej pomocy, jakiej należy udzielić dziecku choremu na cukrzycę pozostającemu pod opieką szkoły lub przedszkola, jak również informacje na temat funkcjonowania dziecka chorego i możliwości jego wsparcia, a także zasady współpracy z rodzicami. Podczas szkolenia przewidziano możliwość zadawania pytań i konsultacji konkretnych przypadków.
Uprzejmie proszę o rejestrację w systemie GSOK osób zainteresowanych udziałem w szkoleniu - https://www.kuratorium.lublin.pl/?konf=290
Na adresy mailowe podane podczas rejestracji zostanie przesłany link do szkolenia oraz zaświadczenia potwierdzające udział w nim.
W przypadku pytań i wątpliwości, informuję, że osobą do kontaktu w Kuratorium Oświaty w Lublinie jest pani Aleksandra Sępoch p.o. dyrektor Wydziału Edukacji Specjalnej i Wspomagania (tel. 81 5385213).

Program szkolenia w załączeniu.

Z poważaniem,
Teresa Misiuk
Lubelski Kurator Oświaty

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację: Kuratorium Oświaty w Lublinie
Data utworzenia: 2020-10-05 10:58:52
Data publikacji: 2020-10-05 13:10:28
Osoba sporządzająca dokument: Sępoch Aleksandra
Osoba wprowadzająca dokument: Sępoch Aleksandra
Liczba odwiedzin: 2246