Program edukacji żywieniowo-kulinarnej „Dobrze Jemy ze Szkołą na Widelcu"

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
29 września 2020

Ruszyła IV edycja ogólnopolskiego programu edukacji żywieniowo-kulinarnej „Dobrze Jemy ze Szkołą na Widelcu", skierowanego do oddziałów przedszkolnych oraz klas I-III szkół podstawowych.
Program koncentruje się przede wszystkim na edukacji w zakresie prawidłowego i świadomego żywienia. Przygotowany został we współpracy z ekspertami: dietetykami, metodykami i pedagogami w oparciu o wiedzę naukową, przekazaną w przystępnej dla nauczycieli i uczniów i wychowanków formie, jest zgodny z podstawą programową. Program otrzymał Patronat Honorowy między innymi Ośrodka Rozwoju Edukacji, Ministerstwa Zdrowia oraz Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego, co daje Państwu gwarancję jakości przekazywanych treści.

Żywienie w okresie dzieciństwa w dużym stopniu wpływa również na stan zdrowia w dorosłym życiu. Jeżeli chcemy, aby dzieci prawidłowo się rozwijały i cieszyły dobrym zdrowiem do późnej starości, powinniśmy nie tylko zadbać o jakość diety w okresie rozwoju, ale także zaszczepić w uczniach zdrowe nawyki na całe życie. Fundacja Szkoła na Widelcu, która od 2012 roku działa na rzecz poprawy jakości żywienia dzieci i młodzieży w Polsce stworzyła ten Program i realizuje go od 2017 roku, aby pomóc szkołom w realizacji tego ważnego zadania. 

W ramach IV edycji Programu „Dobrze Jemy ze Szkołą na Widelcu", wszystkie zarejestrowane placówki otrzymają bezpłatne materiały edukacyjne w postaci: scenariuszy zajęć, plakatów edukacyjnych, mini książeczek dla dzieci i dla rodziców, kart pracy oraz filmów edukacyjnych. Do dyspozycji nauczycieli pozostaje też strona www, gdzie znajdują się materiały do bezpłatnego pobrania. W ciągu całego roku szkolnego autorzy Programu wspierają nauczycieli w jego realizacji oraz przekazują dodatkowe materiały. W ramach Programu przewidziany jest konkurs dla szkół z atrakcyjnymi nagrodami, ułatwiającymi prowadzenie zajęć kulinarnych w szkole.

Zainteresowane szkoły mogą się rejestrować poprzez stronę www.dobrzejemy.szkolanawidelcu.pl 
 

Więcej informacji o programie i sposobie rejestracji szkoły link.freshmail.mx/p/75p0vf3f8q/2d78wknnmf.

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację: Kuratorium Oświaty w Lublinie
Data utworzenia: 2020-09-29 10:02:46
Data publikacji: 2020-09-29 10:03:44
Osoba sporządzająca dokument: Sępoch Aleksandra
Osoba wprowadzająca dokument: Sępoch Aleksandra
Liczba odwiedzin: 3779