Szkoła Dialogu - ogólnopolski program edukacyjny

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
23 września 2020

Fundacja Forum Dialogu serdecznie zaprasza do udziału w ogólnopolskim programie edukacyjnym Szkoła Dialogu w wersji zdalnej.

W bieżącym roku zmieniła się nieco forma programu, ale cele nie uległy zmianie. Szkoła Dialogu to program edukacyjny, którego celem jest zapoznanie uczniów ostatnich klas szkoły podstawowej i szkół ponadpodstawowych z historią Żydów w Polsce oraz ich wkładem w społeczny, kulturalny i ekonomiczny rozwój naszego kraju.

Realizacja programu przeciwdziała antysemityzmowi oraz buduje postawy otwartości wobec różnorodności i odmienności wśród uczestników. Warsztaty przygotowują uczniów do realizacji samodzielnego projektu w ich miejscu zamieszkania czy nauki, w ramach którego młodzież dzieli się pozyskaną wiedzą z innymi mieszkańcami. Dodatkowo uczniowie szkolą swoje kompetencje cyfrowe poprzez praktyczne wykorzystanie narzędzi i aplikacji internetowych.

Program skierowany jest do uczniów szkół podstawowych (7 i 8 klasy), ponadpodstawowych oraz młodzieżowych ośrodków socjoterapii/wychowawczych, zlokalizowanych w mniejszych miejscowościach i wsiach, które przed II wojną światową zamieszkiwali Żydzi.

Na program składają się 4 wirtualne spotkania, każde z nich trwa 2 godziny zegarowe. Warsztaty odbywają się za pośrednictwem platformy ZOOM z wykorzystaniem dodatkowych prostych w obsłudze narzędzi, niewymagających zakładania kont i logowania przez uczniów.

Projekty uczniowskie biorą udział w konkursie, w ramach którego przewidziane są nagrody.

Wszystkie szczegóły, regulamin oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie internetowej: dialog.org.pl/szkola-dialogu/pl/zglos-szkole/
 

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację: Kuratorium Oświaty w Lublinie
Data utworzenia: 2020-09-23 08:31:27
Data publikacji: 2020-09-23 08:34:49
Osoba sporządzająca dokument: Brewczak Agnieszka
Osoba wprowadzająca dokument: Sępoch Aleksandra
Liczba odwiedzin: 451