Jesteś tutaj: Strona główna / Szkoła i organ prowadzący / artykuł

Dzień Krajobrazu 2020

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
05 sierpnia 2020

Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska (GDOŚ) zachęca do organizowania we własnym zakresie terytorialnym i tematycznym spacerów krajobrazowych oraz podejmowania innych inicjatyw w ramach obchodów 20 października Dnia Krajobrazu.

Głównym tematem tegorocznych obchodów Dnia Krajobrazu jest Drzewo w krajobrazie. Mając nadzieję na popularyzację wiedzy w zakresie znaczenia drzew dla kształtowania lokalnych krajobrazów, a zarazem ukazanie jak drzewa przyczyniają się do bogactwa krajobrazowego i kulturowego Polski, organizatorzy proponują, aby wydarzenia towarzyszące obchodom były prowadzone pod hasłem: „O, cóż jest piękniejsze niż wysokie drzewa!" (Leopold Staff).

Spacery krajobrazowe, organizowane w ramach akcji, powinny odbywać się zarówno w obszarach przyrodniczych (nie tylko obszarach chronionych), jak i kulturowych (miastach, wsiach itp.). Celem organizacji takich spacerów jest przekazanie uczestnikom wiedzy na temat danego krajobrazu, w tym procesów, które wpływają na jego kształt, funkcji jakie pełni, kultywowanych tradycji czy występujących zagrożeń.

Wydarzenia z okazji obchodów Dnia Krajobrazu należy zgłaszać poprzez formularz udostępniony na stronie: www.gdos.gov.pl/dzien-krajobrazu-2020.

Więcej informacji na temat akcji można znaleźć na stronie internetowej: www.gdos.gov.pl/dzien-krajobrazu-2020.

Pliki do pobrania

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację: Kuratorium Oświaty w Lublinie
Data utworzenia: 2020-08-05 08:47:30
Data publikacji: 2020-08-05 08:48:49
Osoba sporządzająca dokument: Brewczak Agnieszka
Osoba wprowadzająca dokument: Sępoch Aleksandra
Liczba odwiedzin: 481