Jesteś tutaj: Strona główna / Nadzór pedagogiczny / Wspomaganie / artykuł

Oferta kulturalna wojewódzkich instytucji kultury

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
14 kwietnia 2020

W poczuciu odpowiedzialności za swoją społeczną misję o wymiarze edukacyjno-wychowawczym, instytucje kultury, dla których organizatorem jest Województwo Lubelskie, przygotowały wiele propozycji, które dają szanse uczniom wzbogacenia wiedzy poprzez różnorodną ofertę kulturalną. W związku z tym uprzejmie zachęcamy do zapoznania się z ofertą, która jest prezentowana i na bieżąco aktualizowana na stronach internetowych wojewódzkich instytucji kultury.

W ostatnim czasie zainteresowania publiczności wzbudziły informacje o takich działaniach jak: propozycje aktywnego spędzania czasu w gronie rodzinnym w ramach Domowego Laboratorium Zabaw organizowanego przez Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, czy wirtualne zwiedzanie Muzeum Lubelskiego w Lublinie i Muzeum Zamoyskich w Kozłówce. Ponadto Muzeum Lubelskie dla najmłodszych przygotowało do pobrania w formie elektronicznej zagadki, arkusze edukacyjne i muzealne ciekawostki. Wsparcie działalności edukacyjnej z przedmiotów historia, przyroda i plastyka oferuje Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym, zaś rozwój muzyczny zapewnia Teatr Muzyczny w Lublinie poprzez widowisko „Bajkolandia” i Filharmonia im. H. Wieniawskiego w Lublinie, która wspomaga lekcje muzyki dla pozostających w domach uczniów szkół ogólnokształcących i muzycznych. Pokaz online spektaklu „Książę i żebrak” Marka Twaina będzie można śledzić na stronach Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie. Młodzież powinna zainteresować e-edukacja teatralna przygotowana przez Ośrodek Praktyk Teatralnych „Gardzienice” oraz publikacje zdigitalizowane w Bibliotece Cyfrowej i Lubelskiej Bibliotece Wirtualnej udostępnione przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną im. H. Łopacińskiego w Lublinie.

Serdecznie zachęcamy do skorzystania z proponowanej formy kształcenia młodego pokolenia, przy wsparciu edukacyjno-wychowawczych działań wojewódzkich instytucji kultury.
 

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację: Kuratorium Oświaty w Lublinie
Data utworzenia: 2020-04-14 13:55:05
Data publikacji: 2020-04-14 13:58:01
Osoba sporządzająca dokument: Brewczak Agnieszka
Osoba wprowadzająca dokument: Sępoch Aleksandra
Liczba odwiedzin: 2844