Jesteś tutaj: Strona główna / Nadzór pedagogiczny / Wspomaganie / artykuł

Zintegrowana Platforma Edukacyjna dostępna dla nauczycieli

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
23 marca 2020

Uprzejmie informujemy, że kształcenie z wykorzystaniem technik na odległość, które ma ruszyć 25 marca br., będzie obejmowało m.in. naukę z zasobów Zintegrowanej Platformy Edukacyjnej dostępnej pod adresem epodreczniki.pl

Szczegółowe informacje o platformie znajdują się w załączonym pliku.

Do pracy z uczniami zostało udostępnionych na platformie MEN epodreczniki.pl około 30 tys. e-materiałów edukacyjnych. W ten sposób wszystkie e-podręczniki i inne e-zasoby edukacyjne, powstałe w ramach wcześniejszych projektów unijnych, przeniesiono na zintegrowaną platformę edukacyjną. Platforma umożliwia udostępnianie, ale także tworzenie e-zasobów.

Edytor ZPE jest prostym w obsłudze narzędziem do tworzenia treści edukacyjnych przystosowanych do urządzeń mobilnych. Czytelny interfejs umożliwia tworzenia kompletnych e-materiałów bez udziału programistów.

Platforma umożliwia tworzenie projektów w wieloosobowym zespole, nauczyciele posiadają możliwość tworzenia i edytowania grup uczniów, dodawania materiałów do poszczególnych grup, a uczniowie mają dostęp do przypisanych im w grupie materiałów edukacyjnych.
 

Pliki do pobrania

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację: Kuratorium Oświaty w Lublinie
Data utworzenia: 2020-03-23 11:06:28
Data publikacji: 2020-03-23 11:18:20
Osoba sporządzająca dokument: Brewczak Agnieszka
Osoba wprowadzająca dokument: Sępoch Aleksandra
Liczba odwiedzin: 9624