Jesteś tutaj: Strona główna / Dostępność / artykuł

Informacja dla osób głuchych i słabosłyszących

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
29 listopada 2019

Kuratorium Oświaty w Lublinie realizuje wymagania ustawy z dnia 19 sierpnia 2011 r. o języku migowym i innych środkach komunikowania się, umożliwiając osobom głuchym lub słabosłyszącym korzystanie z pomocy tłumacza języka migowego online.
Skorzystanie z usługi jest bezpłatne i nie wymaga wcześniejszego umawiania się na wizytę.

Z usługi tłumacza j. migowego online można skorzystać w dwojaki sposób:

  1. Poprzez zgłoszenie się ze swoją sprawą do Kuratorium Oświaty, gdzie znajduje się oznakowane stanowisko z dostępem do usługi. Pracownik (za pośrednictwem komputera z kamerą) połączy się z tłumaczem j. migowego. Tłumacz będzie pośredniczył w rozmowie między klientem a urzędnikiem. Rozmowa odbywa się w czasie rzeczywistym.
  2. Z usługi można skorzystać także nie wychodząc z domu. Wystarczy, posiadanie sprzętu komputerowego (komputer PC, laptop, tablet) wyposażonego w kamerę oraz podłączenie do Internetu.
    Usługa dostępna jest pod linkiem https://pzgomaz.com/#!/notLogged?customer=kolublin

    Kliknięcie linku wywołuje połączenie z tłumaczem języka migowego. Dzięki czemu tłumacz pośredniczy w rozmowie telefonicznej z urzędnikiem Kuratorium Oświaty.

Na stronie www.kuratorium.lublin.pl w zakładce Kuratorium - Dane kontaktowe zamieszczona jest lista lokalizacji delegatur Kuratorium z dostępem do usługi "Tłumacza j. migowego online".

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację: Kuratorium Oświaty w Lublinie
Data utworzenia: 2019-11-29 10:07:25
Data publikacji: 2019-11-29 10:07:42
Osoba sporządzająca dokument: Dariusz Noskowicz
Osoba wprowadzająca dokument: Dariusz Noskowicz
Liczba odwiedzin: 13207