Jesteś tutaj: Strona główna / Nadzór pedagogiczny / Wspomaganie / artykuł

Wystartowała Roztoczańska Akademia Matematyki

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
25 listopada 2019

Roztoczańska Akademia Matematyki to edukacyjne przedsięwzięcie Kuratorium Oświaty w Lublinie, które zainaugurowane zostało 30 kwietnia 2019 roku w Zespole Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska w Zwierzyńcu. Podstawowym założeniem działań edukacyjnych realizowanych w ramach Roztoczańskiej Akademii Matematyki jest rozwijanie kompetencji matematycznych uczniów – zgodnie z kierunkami polityki oświatowej państwa oraz inspirowanie nauczycieli matematyki do poszukiwań innowacyjnych metod nauczania. Roztoczańska Akademia Matematyki to cykl spotkań samokształceniowych dla nauczycieli matematyki oraz warsztatów dla uczniów, które w roku szkolnym 2019/2020 skierowane są do uczestników z powiatów: biłgorajskiego, tomaszowskiego, hrubieszowskiego i zamojskiego.
Pierwsze w tym roku szkolnym warsztaty dla nauczycieli w ramach Roztoczańskiej Akademii Matematyki odbyły się 22 listopada w Szkole Podstawowej Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Biłgoraju i skierowane były do uczestników z powiatu biłgorajskiego. Szkolenie zatytułowane: „Zastosowanie kalkulatora graficznego w nauczaniu matematyki w szkole podstawowej” przygotowane oraz poprowadzone zostało przez nauczycieli i uczniów Zespołu Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska w Zwierzyńcu. Podczas zajęć dwudziestu pięciu nauczycieli ze szkół podstawowych z terenu powiatu biłgorajskiego miało możliwość poznać działanie i zastosowanie nowoczesnego kalkulatora graficznego, a także podzielić się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami z zakresu innych innowacyjnych metod nauczania matematyki.
W ramach Roztoczańskiej Akademii Matematyki odbędą się jeszcze dwa szkolenia dla nauczycieli matematyki z zastosowania nowoczesnego kalkulatora graficznego – 29 listopada 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 3 im. doktora Janusza Petera w Tomaszowie Lubelskim oraz 6 grudnia 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 3 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego „Hubala” w Hrubieszowie.
Serdecznie zapraszamy nauczycieli matematyki do udziału w warsztatach, a także zachęcamy do dzielenia się doświadczeniami i inspiracjami dotyczącymi nowoczesnych metod nauczania oraz kształtowania kompetencji matematycznych uczniów. 

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację: Kuratorium Oświaty w Lublinie
Data utworzenia: 2019-11-25 14:06:15
Data publikacji: 2019-11-25 14:06:33
Osoba sporządzająca dokument: Pawelec Marta
Osoba wprowadzająca dokument: Pawelec Marta
Liczba odwiedzin: 2820