Konferencja OSEregio w Białej Podlaskiej

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
02 października 2019

27 września w Białej Podlaskiej, odbyło się spotkanie Forum OSEregio z przedstawicielami NASK, Ministerstwa Edukacji Narodowej, Kuratorium Oświaty w Lublinie oraz środowisk szkolnych i samorządów lokalnych. Lubelskiego Kuratora Oświaty reprezentował Wicekurator Oświaty Eugeniusz Pelak.

Celem organizowanych konferencji OSEregio jest popularyzacja projektu Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej (OSE) oraz wymiana wiedzy i doświadczeń w zakresie wykorzystywania nowych technologii w procesie kształcenia. Eksperci przybliżyli praktyczne możliwości wykorzystania OSE w dydaktyce szkolnej. Podkreślali, że OSE to nie tylko dostęp do szybkiego, bezpłatnego i bezpiecznego internetu w każdej szkole. Dzięki podłączeniu do sieci powstanie także inspirujące środowisko, w którym każdy będzie mógł nauczyć się wykorzystywania nowoczesnych technologii w procesie kształcenia. To także wyjątkowa możliwość twórczego rozwoju dla uczniów i nauczycieli ze wszystkich, nawet tych najmniejszych, szkół w Polsce.

Podczas spotkania zostały wręczone nagrody w konkursie #OSEwyzwanie. Komisja Konkursowa zdecydowała o przyznaniu w województwie lubelskim 56 nagród. Gratulujemy laureatom! Pełna lista nagrodzonych w konkursie OSEwyzwanie

Podczas wydarzenia odbywały się równolegle warsztaty oraz prezentacje:
- Nowe trendy i wyzwania w kontekście bezpieczeństwa dzieci i młodzieży online
- Lekcja: Enter. Świat nowej edukacji
- Nowe technologie w edukacji, jak wykorzystać smartfon w szkole?
- Jak uczyć myślenia programistycznego od najmłodszych lat? – czyli przeżyjmy to jeszcze/pierwszy* raz (*niepotrzebne skreślić)

Nie zabrakło również stoisk informacyjnych OSE, OSE Hero, MEN, mLegitymacje, Centrum Mistrzostwa Informatycznego, Bezpieczeństwo w OSE, Profil Zaufany.

Organizatorami Forum OSEregio są Ministerstwo Cyfryzacji, Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz NASK.

(fot. ose.gov.pl)

Galeria

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację: Kuratorium Oświaty w Lublinie
Data utworzenia: 2019-10-02 12:38:30
Data publikacji: 2019-10-02 12:45:39
Osoba sporządzająca dokument: Noskowicz Dariusz
Osoba wprowadzająca dokument: Noskowicz Dariusz
Liczba odwiedzin: 2671