Jesteś tutaj: Strona główna / Szkoła i organ prowadzący / artykuł

XVI Lubelski Festiwal Nauki

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
21 czerwca 2019

Zapraszamy do udziału w XVI LUBELSKIM FESTIWALU NAUKI, którego głównym organizatorem jest Politechnika Lubelska, wspierana przez Miasto Lublin i pozostałe uczelnie Lublina: Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej, Uniwersytet Medyczny i Uniwersytet Przyrodniczy.

Hasło tegorocznego festiwalu Nauka – technika – innowacje jest zgodne z celami strategicznymi Politechniki Lubelskiej, ale także z ogólną tendencją rozwojową współczesnego świata. Rozwój ten osiągnięty może być jedynie dzięki nauce kreującej innowacyjne rozwiązania.

Pokazy festiwalowe nie będą jednak wyłącznie „techniczne”, ale wielodyscyplinarne, związane z problematyką podejmowaną w badaniach naukowych przez uczelnie i instytucje przygotowujące wydarzenie. Projekty przygotowywane będą w oparciu o wiedzę i wyniki badań naukowców, doktorantów, studentów i przedstawione zostaną w przystępnej formie.

W dniu 15 września 2019 r. na Placu Teatralnym w Lublinie odbędzie się PIKNIK NAUKOWY.  Swoje stanowiska będą tu mieli współorganizatorzy oraz inne uczelnie i instytucje działające w mieście. Odwiedzający piknik będą mogli uczestniczyć w plenerowych pokazach naukowych oraz uczestniczyć w różnorodnych konkursach. Zetkną się z nauką „na żywo”, a nie na ekranie komputera czy telewizora – będą mogli dotknąć, posmakować, podyskutować. Piknik Naukowy okraszony będzie występami studenckich zespołów artystycznych.

W dniach 16-20 września 2019 roku zapraszamy wszystkich zainteresowanych na POKAZY I WYKŁADY NAUKOWE. W swoje progi zapraszają także Instytuty PAN, pozostałe uczelnie regionu, instytucje kulturalne i społeczne. Wykłady odbędą się w aulach uniwersyteckich, a pokazy w laboratoriach, gdzie uczestnicy będą mieli możliwość obejrzenia doświadczeń z wykorzystaniem najnowocześniejszej aparatury naukowej. Głównym adresatem jest młodzież szkół wszystkich szczebli i typów. Celem pokazów jest pokazanie młodzieży możliwości współczesnej nauki tak, aby pomóc w zrozumieniu różnorodnych zagadnień oraz rozbudzenie zainteresowania, a może nawet fascynacji nauką. Dodatkowym celem pokazów jest zapoznanie młodzieży z ofertą studiów na Lubelszczyźnie, aby wybór kierunku i uczelni był bardziej świadomy.

Prosimy o rejestrowanie się na wybrane pokazy i wykłady za pośrednictwem strony internetowej https://www.festiwal.lublin.pl

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację: Kuratorium Oświaty w Lublinie
Data utworzenia: 2019-06-21 11:00:49
Data publikacji: 2019-06-21 11:01:23
Osoba sporządzająca dokument: Smutek Łukasz
Osoba wprowadzająca dokument: Smutek Łukasz
Liczba odwiedzin: 298